„Czytanie łączy pokolenia”

Dnia 28 października w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.

W akcji wzięli udział uczniowie ze wszystkich oddziałów klasowych, zaproszeni goście oraz rodzice naszych uczniów. Głównym celem wydarzenia było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na rolę głośnego czytania jako formy budowania i wzmacniania więzi międzypokoleniowej.

Uczniowie klas młodszych z entuzjazmem wsłuchiwali się w teksty Andersena, Brzechwy czy Janczarskiego – starsi z zaciekawieniem przenieśli się w tajemniczy świat „Opowieści z Narnii” oraz w świat przygód z powieści Verne’a. Uczniowie klasy ósmej z uwagą wysłuchali rozważań świętego Jana Pawła II.

Swoje niepowtarzalne interpretacje znanych utworów literackich zaprezentował pan Bolesław Żaba – wójt gminy Mszana Dolna, ksiądz Wacław Turoń – duszpasterz parafii w Łętowem oraz rodzice: pani Agnieszka Dorczak, pani Sylwia Klimek, pani Monika Kołodziej, pan Krzysztof Niedojad, pani Beata Pajdzik oraz pani Aneta Węglarz.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej i udowodniło, że czytanie – naprawdę – łączy pokolenia.

Katarzyna Tromiczak

Przejdź do treści