Dzień Piżamy – ogłoszenie

Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na Dzień Piżamy!

Odbędzie się on dnia 4 listopada 2021 r.

Jest to Dzień Zdrowia i Dzień solidarności z dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe.

Dlaczego piżama?

Ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci.

Jak mamy się ubrać?

Na nasze codzienne ubrania ubieramy piżamę lub szlafrok.

Co jeśli ktoś nie chcemy zakładać piżamy?

Oczywiście nie trzeba tego robić.

Można założyć tylko domowe kapcie albo na opaskę do snu.

Można także przypiąć na ubraniu kartkę z napisem #Piżama lub napisać #Piżama na dłoni.

Nasi wolontariusze będą w czwartek na terenie szkoły przeprowadzać charytatywną zbiórkę pieniędzy.

Fundacja „Gdy liczy się czas”, która jest organizatorem akcji Dzień Piżamy sugeruje, aby była to kwota 5 zł od dzieci i 10 zł od osób dorosłych.

Zebrane fundusze zostaną w całości przekazane na leczenie i rehabilitację dzieci z chorobami nowotworowymi na oddziałach onkologii w Warszawie, Lublinie. Zostaną m.in. zakupione pompy na oddziały onkologii (tym razem na oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii USzD w Lublinie).

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Dlatego liczymy na Wasze wsparcie.

Opiekun Wolontariatu

Anna Bielak