Dzień Piżamy

 

Dnia 4 listopada 2021r. Szkolne Koło Caritas zorganizowało w naszej szkole Dzień Piżamy. Był to dla nas dzień solidarności z dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe, których codziennym strojem są właśnie piżamy. Uczniowie oraz nauczyciele założyli tego dnia piżamy, szlafroki, domowe kapcie lub opaski do snu. Niektórzy przypięli na ubraniu kartkę z napisem #Piżama lub napisali #Piżama na swojej dłoni.

Uczennice klasy ósmej Angelika Luźniak i Anita Smoter przedstawiły poruszającą prezentację multimedialną na temat chorób nowotworowych wśród dzieci. Opowiedziały o profilaktyce nowotworów, o tym jak wygląda standardowe leczenie onkologiczne, a także jak wygląda codzienność osób chorych i ich rodzin oraz w jaki sposób możemy wspierać osoby zmagające się z tymi ciężkimi chorobami.

Nasi wolontariusze na terenie szkoły przeprowadzili charytatywną zbiórkę funduszy. Udało nam się zebrać niebagatelną kwotę 966zł 84gr. Zebrane pieniądze zostały w całości przekazane Fundacji „Gdy liczy się czas”, na leczenie i rehabilitację dzieci z chorobami nowotworowymi, za które zostaną m.in. zakupione pompy na oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii USzD w Lublinie.

Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie! Jak zwykle jesteście niezawodni!

 

                                                                                                                      Opiekun Wolontariatu

Anna Bielak

 

 

GALERIA ZDJĘĆ: DZIEŃ PIŻAMY

 

 

 

Przejdź do treści