Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – szkoła pamiętała by godnie uczcić to wielkie święto państwowe. W uroczystości brali również udział rodzice uczniów będących gospodarzami wydarzenia (klasa ,,0’’). Uczniowie oddziału przedszkolnego przedstawili sztukę teatralną pt.: ,,Droga do Niepodległości”. Wszyscy obejrzeli ją z dużym zainteresowaniem i nagrodzili gromkimi brawami. Prowadzący uroczystość w narracyjnej opowieści przybliżyli postać Józefa Piłsudskiego – bohatera, który sprawił, że Polska po latach niewoli i niebytu zaistniała na mapach Europy.

Druga część akademii była lekcją narodowego śpiewania. Uczniowie każdej z klas zaśpiewali pieśni patriotyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Poprzez to wydarzenie włączyliśmy się również w Ogólnopolską Akcję Szkoła do Hymnu.

Cały apel był niecodzienną lekcją historii. Wzruszona Pani Dyrektor mgr Genowefa Hornik pogratulowała dzieciom oraz nauczycielom, jak również podziękowała za obecność Rodzicom przybyłym na tę uroczystość.

Lucyna Leżańska