Wycieczka do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Uczniowie klas I – III wyruszyli 17 listopada 2021 roku na wycieczkę szkolną. Głównym celem wyjazdu zorganizowanego w ramach projektu „Poznaj Polskę” był Kraków. Wizytę w dawnej stolicy Polski rozpoczęliśmy od Rynku Głównego, gdzie zatrzymaliśmy się przy kamiennej tablicy, która przypomina przechodniom o przysiędze złożonej w tym miejscu przez Tadeusza Kościuszkę 24 marca 1794 r. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, w którym podziwialiśmy Ołtarz Wita Stwosza. Wszyscy w skupieniu wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej i pomachali hejnaliście. Kolejnym punktem programu wycieczki była Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Aby zobaczyć jedną z najpiękniejszych panoram Krakowa udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Główną atrakcją Kopca Kościuszki była multimedialna i interaktywna wystawa stała „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”.  To wciągająca, nowoczesna opowieść o Tadeuszu Kościuszce. Po zwiedzeniu wystawy wszyscy uczniowie weszli na Kopiec Kościuszki, skąd mogli spojrzeli na panoramę królewskiego miasta. Chwilę później stanęliśmy „twarzą w twarz” z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę woskowych figur. Ten pełen wrażeń dzień został zakończony wspólnym obiadem w restauracji „Krakowiacy i Górale”. To był naprawdę wspaniały czas, który spędziliśmy w historycznej stolicy Polski. Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci o Krakowie i dostarczyła ciekawych i niezapomnianych chwil z patronem naszej szkoły.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: „POZNAJ POLSKĘ” – KRAKÓW