Program pt.: Cukierki

Z REALIZOWANEGO W SZKOLE PROGRAMU

PT.: CUKIERKI

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Do programu Cukierki zaangażowani zostali uczniowie klas I-III. Program jest dostosowany do okresu rozwojowego dzieci, nie dostarcza zbyt dużej ilości informacji o charakterze wzbudzającym ciekawość i chęć eksperymentowania, wymową programu jest przestroga. Narkotyki czy inne substancje psychoaktywne zostały ukryte pod postacią cukierków, rozdawanych przez czarodzieja przebranego za eleganckiego pana, a potem przez zaczarowanych rówieśników.

Założeniem programu jest uczenie dzieci dystansu do osób nieznajomych, które w jakikolwiek sposób mogą zagrażać ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Zadaniem każdego ucznia było stworzenie własnej książeczki poprzez przeczytanie 7 fragmentów bajki, narysowanie ilustracji a na końcu złączenia w całość opowieści z ilustracjami.

Uczniowie oraz rodzice pozytywnie wypowiadali się na temat opowieści.

Honorata Kaleta

GALERIA ZDJĘĆ: CUKIERKI