Rok 2016/2017

„Smaki lata”- warsztaty

W przeddzień kalendarzowego lata w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty kulinarne. W ten sposób postanowiliśmy  uczcić początek ulubionej przez wszystkich pory roku. Celem zajęć było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie uczniów do spożywania owoców w różnej postaci. Produkty przynieśli sami uczniowie, jak również pozyskaliśmy je od naszych stałych sponsorów. Wspólnie z nauczycielami uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe koktajle, soki oraz szaszłyki. Wykonali również owocowe ludziki, które z powodzeniem mogłyby posłużyć jako  ozdoba stołu. Przygotowane smakołyki zachwyciły podniebienia wszystkich uczniów, a także rodziców, którzy mieli możliwość spróbowania efektów pracy swoich dzieci. Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że zdrowe i kolorowe owoce są doskonałym sposobem na zdrową przekąskę, zwłaszcza latem. Mamy nadzieję, że odkryte dzisiaj smaki lata będą nam towarzyszyły przez cały rok.

 

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ

 

Owocowe i warzywne stworzonka

Ta lekcja języka angielskiego w klasie IV z pewnością nie należała do zwyczajnych. W parach i trzy-osobowych grupach, z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw, uczniowie tworzyli przeróżne zwierzątka, owady i stworki. Dzieci dały się ponieść wyobraźni, dzięki czemu efekt był naprawdę niesamowity. Każda grupa prezentowała swoje stworzonka klasie, starając się do ich opisywania używać języka angielskiego. Po uwieńczeniu wytworów pracy dzieci na fotografiach, zjedliśmy ze smakiem owocowe i warzywne pyszności.

                                                                                                                                 Anna Bielak

GALERIA ZDJĘĆ

 

Oddział przedszkolny

Sześciolatki wiedzą jak ważne jest dla zdrowia spożywanie owoców i warzyw na co dzień, dlatego chętnie po nie sięgają.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

„Zdrowe nawyki żywieniowe w klasie 2”

?????????????Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą po raz kolejny podjęli działania mające na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Tym razem swoje działania rozpoczęli od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania na podstawie piramidy żywieniowej oraz własnych wiadomości. Kolejnym etapem było przygotowanie smacznych i kolorowych surówek pod hasłem „ Samo zdrowie ” oraz ich degustacja. Na koniec, aby zachować w pamięci smak lata, uczniowie wspólnie z wychowawcą  wykonali pyszne i zdrowe koktajle z owoców, które przynieśli z własnych ogródków oraz owocowych przetworów wykonanych przez ich rodziców. Udział w tych działaniach stał się  dla uczniów kolejną okazją do przestrzegania na co dzień zasad zdrowego odżywiania, oraz ( jak widać na załączonych zdjęciach) dał im mnóstwo radości i uśmiechu.

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ

Gdzie się kryją witaminy?

Uczniowie klasy trzeciej bardzo chętnie spożywają otrzymane w szkole owoce i warzywa, oraz aktywnie biorą udział w organizowanych zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Zorganizowali wystawkę owoców i warzyw w klasowym kąciku przyrody.Wykonali kolorowe i pomysłowe etykiety na przetwory z owoców i warzyw. Kolorowali, rysowali i wydzierali owoce i warzywa, układali puzzle i zagadki. Przygotowali też wspaniałe kompozycje owocowe. Każda grupa zaprezentowała hasło reklamujące zdrowe odżywianie, dokonano wyboru najciekawszej kompozycji smakowej. Każdy uczeń wie, że jesienią ma być zdrowo i kolorowo. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją pysznych, soczystych i dojrzałych owoców.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ

Andrzejki

24 listopada w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkanie andrzejkowe, w którym najpierw brali udział uczniowie klasy 2 i 3 , a następnie klasy  4 i 6. Zgodnie z tradycją tego dnia tańce i zabawy przeplatały się z wróżbami, podczas których było bardzo wesoło. Chociaż wiemy, że to tylko żarty i zabawa, każdy chciał się dowiedzieć co go czeka w najbliższej przyszłości. Wszyscy uczniowie równie  chętnie brali  udział w różnych konkursach, zwłaszcza, że nagrodami były smaczne i zdrowe owoce, które już na stałe zagościły w naszej szkole. Ponieważ  propagujemy zdrowe odżywianie i tym razem nie mogło ich zabraknąć.
Wszystko dzięki naszym sponsorom Państwu Teresie i Pawłowi Trybusom oraz Beacie i Adamowi Kubikom, którym serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Przejdź do treści