Rok 2019/2020

ZDROWE ODŻYWIANIE PODCZAS NAUKI ZDALNEJ

 

 

Uczniowie z klasy II uczęszczając do szkoły brali udział w „Programie dla szkół”. Otrzymywali  warzywa,  owoce i produkty mleczne. Ucząc się zdalnie nadal pamiętają o zdrowym odżywianiu. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem bądź samodzielnie wykonali smaczne, zdrowe i pomysłowe kanapki na drugie śniadanie.

Zachęcamy  wszystkich uczniów naszej szkoły do naśladowania swoich kolegów i koleżanek i pamiętania o zasadach zdrowego odżywiania.

Przedstawiamy wam kilka pomysłów na pyszne i zdrowe kanapki  życząc SMACZNEGO!  

Mirosława Jarosz  

GALERIA ZDJĘĆ: ZDROWE POMYSŁOWE KANAPKI

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Karnawałowe przekąski –  owocowe i warzywne

Zajęcia kulinarne klasy trzeciej odbyły się w wesołej i swobodnej atmosferze w okresie karnawału. Podczas tych zajęć przygotowaliśmy: sałatkę owocową, szaszłyki owocowe i zabawne kanapki z warzywami. Dzieci wykorzystały swoje ulubione owoce i warzywa oraz pomysły na smaczne, estetyczne a przede wszystkim zdrowe przekąski karnawałowe.
Uczniowie poprzez zabawę rozpoznawali składniki, uczyli się je ze sobą łączyć, wspólnie pracowali przy tworzeniu efektu ostatecznego. Dzięki takim zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci, także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Każdy miał owoce i warzywa, które najbardziej preferuje i lubi. Pod czujnym okiem nauczyciela dzieci doskonaliły technikę krojenia, obierania i dekorowania. Nie zabrakło również rozmów na temat wartości odżywczych owoców i warzyw. Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i  produktów mlecznych jeden z głównych elementów „Programu dla szkół”. Dzięki nim uczniowie naszej szkoły uczą się zasad zdrowego odżywiania.

 Brawo dla wszystkich uczestników za aktywność i pomysłowość.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: ZAJĘCIA KULINARNE

~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Smacznie, zdrowo, koktajlowo…”

 

Nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści dobrze wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

Będąc beneficjentami Programu dla szkół otrzymują warzywa, owoce i produkty mleczne. Żeby nieco urozmaicić sobie ich spożywanie wspólnie z wychowawcą postanowili wykorzystać  otrzymane z Programu produkty do przygotowania pysznych, a przede wszystkim zdrowych koktajli. Dodatkowo przynieśli także swoje ulubione owoce lub ich przetwory, które często przygotowują w domach ze swoimi mamami lub babciami. Dzieci bardzo chętnie próbowały różnych smaków koktajli i zgodnie stwierdziły, że to świetny pomysł na zdrową porcję witamin, zwłaszcza jesienią. 

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ: ZDROWE ODŻYWIANIE

Przejdź do treści