Rok 2020/2021

Zdrowe koktajle owocowe!

W klasie pierwszej było smacznie, kolorowo i bardzo zdrowo. Na lekcji techniki wspólnie wykonaliśmy koktajle owocowe dobierając odpowiednie proporcje składników. Były wyśmienite! Zachęcamy wszystkich do wykonania własnych koktajli.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: Zdrowe koktajle owocowe!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kto odżywia się zdrowo, ten żyje kolorowo.

W ramach „Programu dla szkół” uczniowie otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W ciągu roku szkolnego prowadzone są zajęcia edukacyjne związane tematycznie z programem zdrowego odżywiania. Uczniowie klasy I chętnie sięgają w szkole po owoce, warzywa i produkty mleczne. Dobrze wiedzą, że zdrowy posiłek, to moc witaminek!

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: „Kto odżywia się zdrowo, ten żyje kolorowo.”

„Wiemy, co jemy…”

Mając świadomość tego, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą przez cały tydzień zgłębiali tajniki zdrowego odżywiania.

Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, która jest wskazówką dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długie lata. Dowiedzieli się również, które kolorowe grupy warzyw i owoców dobrze wpływają na nasze serce, układ oddechowy czy wzrok. Zrozumieli także, że dieta to nie sposób na odchudzanie, lecz dostarczanie organizmowi różnorodnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach.

Podsumowaniem tygodniowych zajęć było przygotowanie przez uczniów drugiego śniadania według własnego pomysłu. Uczniowie samodzielnie dobierali składniki w taki sposób, aby ich śniadanie było nie tylko smaczne i kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe.

Agnieszka Górni

Efekty pracy dzieci można obejrzeć w galerii.

GALERIA ZDJĘĆ: „Wiemy, co jemy…”