PROŚBA O WSPARCIE MISJI

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

18 maja 2020 r. obchodzimy 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II.  Nasze Szkolne Koło Caritas również chciało włączyć się w uczczenie tej jakże ważnej dla nas wszystkich uroczystości poprzez akcję charytatywną. Ponieważ Święty Jan Paweł II był pierwszym papieżem misjonarzem, postanowiliśmy wspomóc misje.

Św. Jan Paweł II już na pierwszym konsystorzu powiedział do kardynałów:  „Największą troską mego serca są misje”.

A innym razem podkreślał: „Od samego początku mojego pontyfikatu zdecydowałem się podróżować aż po krańce ziemi, by dać wyraz tej trosce misyjnej, i właśnie bezpośredni kontakt z ludami, które nie znają Chrystusa, przekonał mnie bardziej, jak pilna jest ta działalność”.

Niestety obecna sytuacja związana z panującą pandemią koronawirusa uniemożliwiła nam zorganizowanie zbiórki na terenie szkoły.

Zachęcamy zatem do indywidualnego wsparcia misji poprzez wpłatę darowizny na konto:

• Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci:
    • przelewem tradycyjnym:

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci